«Володимир Святославич Великий князь Київський, правитель і хреститель Київської Русі».

 

«Володимир Святославич Великий князь Київський, правитель і хреститель Київської Русі».
Народився:

958 р., Київ

Помер:

15 липня 1015 р. (57 рокiв)

У шлюбі з:

Рогніда, Анна Порфірогенета

Батьки:

Малуша, Святослав Ігорович

Діти:

Всеволод Володимирович

 

28 липня святкується день хрещення Русі. У цей день церква вшановує пам’ять князя Володимира Святославича.

 Володимир Великий і цікаві факти про нього, назавжди викарбувані в історії. Існує красива легенда, що князь Володимир відправив своїх послів в різні країни для тестування різних релігій. Посли, які перебували в Греції з великим захопленням розповідали про храм святої Софії. «Не знаємо на небі чи ми були чи на землі. Володимир, на якого, справили враження ці слова вирішив прийняти грецьке католицтво. В 988 році військо князя Володимира обложило візантійське місто Херсонес у Криму. Володимир зажадав від грецьких імператорів віддати йому в дружини їх сестру — царівну Анну. І для цього обіцяв охреститися. Імператори відповіли згодою. Незадовго до весілля Володимир несподівано осліп. Як тільки Володимир охрестився, він прозрів і вигукнув: «Тепер побачив я Бога істинного». Після хрещення Володимир повінчався з царівною Анною. До Києва Володимир повернувся з грецьким і болгарським духовенством. Володимир хрестив киян на берегах Дніпра. Він зробив християнство — панівною релігією. Кумири язичницьких богів були відкинуті, спалені або кинуті в річку. На їхніх місцях стали будувати християнські церкви. Сам Володимир, який був в молодості розпусним і жорстоким, духовно переродився після хрещення. Він жив «у страху Божому», перейнявся любов’ю до ближнього, роздавав бідним рясну милостиню з княжої казни і не наважувався страчувати навіть розбійників. У народній пам’яті князь Володимир залишився як Володимир Красне Сонечко, його оспівували у багатьох російських баладах. Після того, як Володимир Великий прийняв християнство, він потратив свої зусилля на захист російської землі від печенігів — степових кочівників. Князь Володимир помер в 1015 році. В кінці 19 століття влада міста намагалися спорудити пам’ятник князя Володимира менш похмурим — пофарбували його в білий колір і обладнали підсвітку газовими пальниками. Володимир Великий пам'ятник Скульптура Володимира Великого була відлита в Санкт-Петербурзі, потім перевезена на поїзді в Москву, але через відсутність залізниці в Київ, далі доставляти довелося кінною тягою. У нічний час хрест князя висвітлюється, створюючи враження справжнього дива. Купоно-карбованці Володимра Великого Пам’ятник князю Володимиру зображувався на перших грошових купюрах України — купоно-карбованцях.

 

Вплив Візантії

Внаслідок подружжя Володимира з грецькою царівною і поширення християнства зв’язки України з візантією стали дуже близькі. На княжому дворі дійшли впливу греки, що приїхали з двором царівни; вони були дорадниками князя і допомагали йому наблизити устрій держави до візантійських зразків. Імовірно Влодимир дістав із Візантії володарські відзнаки: на монетах він зображений у діадемі і з скіпетром. Церква скріплювала авторитет князя, давала йому благословення, згадувала його у своїх молитвах, поширювала науку про походження влади. Візантійські впливи проявлялися у праві Київської держави – наприклад, у поглядах на становище рабів, на подруження та ін. Приписуваний Володимирові церковний устав спирається на візантійське право. На них уперше поєвився, герб, звний тризубом: Це родовий знак Київських князів. Деякі візантійські впливи помітні також у військовій організації, в будові укріплень, флоту тощо.

Під візантійським впливом розвивалося також мистецтво. Грецькі майстри будували Десятинну церкву; так ахітектура і малярство йшли за грецькими зразками. Освіта і письменство були цілком залежні від Візантійсько-болгарських взорів. Письмо було здавна відоме в такому живому культурному центрі, як Київ, але справжній розвиток письменництва починається щойно з христиєнством, а першими авторами булидуховні особи. Володимир оцінював значення освіти і заснував перші школи.

 

Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua/cikavi-fakti-pro-volodimira-velikogo/ , Вікіпедія

 

 Создан 23 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
счетчик посещений